MO ZNAK.png
OM.jpg

Plán akcí

Vedení strany

Vedení strany

Nové vedení strany - na fotce z leva: Mgr. Ondřej Hýsek - místopředseda, Tomáš Ingr - místopředseda, Ing. MIlan Trnka - předseda, Ing. Zdeněk Zbožínek - I.místopředseda, Jiří Novotný - místopředseda.
Tisková zpráva
Moravané mají nové vedení
Pasohlávky, 14. 4. 2013
Pátý zemský sjezd politické strany Moravané, který proběhl 13. a 14. 4. 2013 v Pasohlávkách, si zvolil předsednictvo strany. Ve funkcích předsedy a prvního místopředsedy strany byli potvrzeni Milan Trnka a Zdeněk Zbožínek, novými místopředsedy byli zvoleni Ondřej Hýsek, Tomáš Ingr a Jiří Novotný.
Delegáty sjezdu byl schválen nový volební program strany, který se zaměřuje na úspěch strany v blížících se evropských a komunálních volbách, ale i ve volbách do Parlamentu České republiky. Strana Moravané usiluje o obnovení samosprávy historických zemí. Strana je pro decentralizaci, tedy přenesení některých kompetencí ze státní na zemskou úroveň. Rovněž je pro zrušení či omezení nákladného a nepříliš funkčního systému krajů. Je stranou proevropskou, stranou zemského patriotismu, vymezující se vůči nacionalismu a netoleranci ve společnosti.
Strana i nadále podporuje aktivity Moravského kulatého stolu a aktivně spolupracuje s dalšími promoravskými organizacemi, například s Moravskou národní obcí při vyvěšování moravské vlajky. Reaguje na poptávku z posledního sčítání lidu, v němž se k moravské národnosti přihlásilo 630.000 občanů České republiky.
Ing. Milan Trnka
předseda politické strany Moravané
Tel. (+420) 723 750 745
moravane.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one