MO ZNAK.png
OM.jpg

V čele strany Moravané Ing. Pavel Dohnal

dohnal.jpg
Mimořádný VI. sjezd strany Moravané, který se konal v sobotu 18. ledna 2014 v brněnském Paláci Morava, zvolil nové vedení Moravanů.
Do funkce předsedy strany Moravané byl po několika letech opět zvolen Ing. Pavel Dohnal, výrazná osobnost působící řadu let v moravském hnutí.
Prvním místopředsedou strany byl zvolen Mgr. Ondřej Hýsek, Ph.D., dosavadní místopředseda a statutární zástupce gymnázia.
Místopředsedy byli zvolení Tomáš Ingr, dosavadní místopředseda a starosta Pasohlávek, dále Mgr. Ondřej Mlejnek, vyučující na Masarykově univerzitě, a v neposlední řadě i dáma, Bc. Šárka Konečná.
Na sjezdu zaznělo poděkování Ing. Milanu Trnkovi a Ing. Zdenku Zbožínkovi za jejich působení v předsednictvu strany.
Sjezd z pohledu strany Moravané analyzoval mimořádné volby do PS PČR 2013, v diskusi byla potvrzena samostatná kandidatura Moravanů v eurovolbách 2014, byla akcentována spolupráce s ostatními obdobnými hnutími v Evropě v rámci EFA – příležitostí pro její posílení bude únorové shromáždění Evropské svobodné aliance v Galicii, jehož se delegace Moravanů zúčastní, a na němž opět zdůrazní nespravedlivé postavení Moravy a Slezska v českém státě. Strana bude intenzivně prosazovat obnovení moravské a slezské samosprávy pomocí referenda v roce 2016. Delegáti se rovněž vyslovili pro změnu zkratky strany z "M" na "Moravané".
Příští zemský sněm se bude konat 8. 2. 2014 v Brně a jeho hlavním tématem bude sestavení kandidátky pro nadcházející volby do Evropského parlamentu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one